YÖNETİM PLANINIZI İYİ İNCELEYİN...

Yazdır
Kategori: Dikkat
Yayınlanma: 20 Nisan 2014
Super User tarafından yazıldı. Gösterim: 997
"Ben Daisy’den pozitif enerji alıyorum. Onun sevgisi beni hayata bağlıyor. Sitede hayvan besleyen çok insan var. Ancak bu bir tek bana yapılıyor. Ne köpeğimden vazgeçerim ne de evimden.
Şimdi sitede hayvan besleyenlerden imza topluyorum yasağın kaldırılması için dava açacağım. Daisy’nin 9 Kasım’da ameliyat olarak memesindeki kitle alındı. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden verilen rapora göre 30 gün evinde sahibi tarafından bakılması gerekiyor."
BİZ RAHATSIZ DEĞİLİZ
Çayyolu Doğal Hayatı Koruma ve Barındırma Derneği Başkanı Aylin Cumalı ise, "Apartmanda oturanların bu tarz sorun yaşamamaları için yıllar önce yapılmış planı değiştirmeleri gerekiyor" dedi.
Apartman yöneticisi Turan Kabay da, "Ben Gülseren hanımın köpeğinden rahatsız değilim. Yakınlarında oturanlara da sordum rahatsızlık verecek birşey olmadığını söylediler. İnsanlar biraz sağduyulu olmalı. Benim de terasta güvercinlerim var. Davayı açan Hatice Tarhan’ın kızı da veterinerlik fakültesinde okuyor" açıklamasını yaptı.

KANUNA GÖRE
GÜLSEREN Uğurlu’nun Avukatı Mikail Erk de, "Hayvan haklarını korumak için, geçmişte kalan apartmanların yönetim planının değiştirilmesi gerekir.
Bu plana göre dairede evcil hayvan beslenmesi yasak. Bu binanın yönetim planı 15 yıl önce yapılmış" dedi. Erk, şöyle devam etti: 2004 yılında çıkan 5199 sayılı Hayvan Hakları Kanununa göre "Ev ve süs hayvanları ile kontrollü hayvanlardan, doğal yaşama ortamlarına tekrar uyum sağlayamayacak durumda olanlar terk edilemez", "Evcil hayvanlar, türüne özgü hayat şartları içinde yaşama özgürlüğüne sahiptir", "Hayvanların korunması, gözetilmesi, bakımı ve kötü muamelelerden uzak tutulması için gerekli önlemler alınmalıdır."
Essyönder üyesiyiz
Acil Teknik-Tamir-Bakım
Ziyaretçilerimiz
526312
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
92
343
1365
436622
4288
8906
526312

Your IP: 54.144.24.41
2019-01-17 05:49
Google AdSense 2