ÇATI BAKIMI

Yazdır
Kategori: Teknik Bakımlar
Yayınlanma: 15 Mart 2014
Super User tarafından yazıldı. Gösterim: 972
   
 
ÇATILARIMIZIN BAKIMI NE ŞEKİLDE OLMALIDIR.


Bir evin Çatısı yalıtım işlevini yerine getiremeyecek hale geldiyse; çatı örtüsünde bazı hatalar mevcutsa yapıyı oluşturan diğer yapı elemanlarında da ciddi fonksiyonel bozukluklara neden olabilir.


Her sene kışın ağır hava koşullarına maruz kalan çatınızın periyodik olarak kontrol edilmesi gerekir. çatının yalıtım değerlerini azaltacak, birtakım etkenler engellenmeli veya mevcutsa çözüm yolu aranmalıdır.


"Az eğimli çatılarda (% 33'den az ) baca dibi ve ışıklığin çatıyla birleşim yerleri gözden geçirilmeli varsa kir ve istenmeyen bitkisel oluşumlar çatınızdan uzaklaştırılmalıdır. Çatının herhangi bir yerinde sızmalar tespit edilirse, bu sızmaların engellenmesi gereklidir. çünkü sızmalar çatınızda rutubete neden olur.


Hasarlı bir çatının bakımını ne kadar bekletirseniz, meydana gelecek risklerin de o derece artmasına sebep olursunuz. Bazen catıdaki tek bir kiremitin yarattığı su sızıntısı problem olabilir. Bu durumda hasarlı kiremiti bulup onu yenilemek sorunu çözebilir. Ancak eğer çatıda çok sayıda hasarlı kiremit varsa bu daha zor bir durumdur.


eğer çatı bu durumuyla uzun zaman ihmal edilmişse, çatıyı tamamen yenilemek daha akıllıca bir çözüm olacaktır. çünkü büyük olasılıkla çatı konstruksiyonunu oluşturan ahşaplar da nem den etkilenmiştir. Ve en kötüsü iyi yalıtılmamış veya hasarlı çatının sızdırdığı su zamanla duvarda bile rutubete neden olur.


Yeni bir çatının yapılmında işi tecrübeli bir çatı ustasına bırakmak,doğru çatı çözümünü elde etmek için en mantıklı yoldur.

 
Acil Teknik-Tamir-Bakım
Ziyaretçilerimiz
432093
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
16
699
1726
341693
6461
9448
432093

Your IP: 54.90.237.148
2018-01-20 00:31
Google AdSense 2